CHYBA tým bral vše …“

Dne 30.9.2018 pořádal AC Světnov na hřišti ve Světnově již XXI.ročník tradičního „Pouťového turnaje v malé kopané“ o putovní pohár AC Světnov.

V neděli po obědě se na fotbalovém hřišti sešlo netradičně a doufáme, že to tak bude i nadále, 5 týmů. Čtyři tradiční týmy AC Světnov, Chyba tým, TAZZ Světnov, Směs Žďár a nováček turnaje tým Jezevci, který dali dohromady Kuba Aldorf a Honza Frey. Tento tým, i když nevyhrál žádný zápas, si získal sympatie všech hráčů a diváků a byl oceněn cenou Fair-play. Po rozlosování turnaje se hrálo systémem každý s každým. Díky losu došlo k atraktivnímu utkání o první místo až v posledním zápase. Tým Směs Žďár potřeboval vyhrát nad CHYBA týmem, zápas však skončil remízou 1:1. Remíza vyhovovala Chyba týmu a ten tak vyhrál celý turnaj.

Konečná tabulka:

  1.místo CHYBA tým       10 bodů

  2.místo Směs Žďár        8

  3.místo TAZZ Světnov   7

  4.místo AC Světnov      3        

  5.místo Jezevci             0

Součástí turnaje byla již tradiční soutěž o nejlepšího střelce a brankáře. Nejlepším střelcem se stal CHYBA Martin z mužstva Chyba tým  s 8 brankami, cenu věnoval D&D plyn – Dvořák František  Nejlepším brankářem byl vyhlášen CHYBA Jan z mužstva Chyba tým, cenu věnoval Penzion „Čertův kámen“.
a cena fair-play, kterou věnoval SDH Světnov,  získal tým JEZEVCI – nováček turnaje.

Celý turnaj odpískali, a tímto bych jím chtěl poděkovat, dva rozhodčí: Zlesák Zbyněk a  Sahula Lukáš.

Chtěl bych také poděkovat i sponzorům turnaje, kteří se svou podporou postarali o to, že si všechna mužstva mohla odnést hodnotné ceny. Generální sponzor KLEMPO Blažíček a další sponzoři: Elektroprojekce HRNČÍŘ, NOVÝ BYT – Zbyněk Zlesák, Soukromý zemědělec SKRYJA, Penzion Devítka, Truhlářství FREY, fi SMEJKAL a synové, Soukromý zemědělec BERAN, AK- Hrnčířová Angelici Judr. a Elektromontáže JELÍNEK.

CHYBA tým tedy nejen že získal obě individuální ceny, ale druhým vítězstvím v řadě se opět přiblížil i k zisku putovního poháru. Můžeme se tedy těšit na příští ročník, nejen jestli tým Jezevci potrápí tradiční týmy, ale i zda Chyba tým opět vyhraje a tím pohár získá. Připomínám jen, že putovní pohár do svého vlastnictví získá ten, komu se podaří vyhrát třikrát za sebou.

Vítězný tým - CHYBA tým

Sestava: 
Bratršovský Odnřej, Pavliš Pavel,Chyba Jirka, Pospíchal Tomáš, Chyba Martin
Mrkos Jirka, Chyba Honza a fanoušci Viktorka a Tobík