AC opět na trůně!!“

Dne 27.9.2009 pořádal SK Světnov na hřišti ve Světnově již XIII.ročník tradičního „Pouťového turnaje v malé kopané“ o putovní pohár SK Světnov. Za krásného počasí a s velkou podporou diváků proběhl turnaj, kterého se zúčastnilo šest týmů AC Světnov, Chyba týmMyslivci Směs ŽďárKLEMPO Blažíček (loňský vítěz)FC Sebranka. Týmy byly rozděleny do dvou tříčlenných skupin, přičemž vítěz skupiny si zajistil postup přímo do semifinále, zatímco druhé a třetí celky postoupily pouze do čtvrtfinále. A takto vypadal průběh turnaje :

Skupina „A“: 1.místo AC Světnov, 2. Chyba tým a 3. Směs Žďár

Skupina“B“: 1.místo KLEMPO, 2. Myslivci, 3. FC Sebranka

Čtvrtfinále: Myslivci – Směs Žďár 2:0, FC Sebranka – Chyba tým 2:1 po penaltách

O 5.-6. místo: Směs Žďár – Chyba tým 7:8 po penaltách

Semifinále: Myslivci – AC Světnov 1:2 po penaltách, FC Sebranka – KLEMPO 0:7

O 3.-4. místo: Myslivci – FC Sebranka 2 :0

FINÁLE: AC Světnov – KLEMPO 2:1

Součástí turnaje byla již tradiční soutěž o nejlepšího střelce a brankáře a také cena FAIR-PLAY. Nejlepším střelcem se stal Höfner Jiří z mužstva KLEMPO  s 6 brankami, cenu věnoval Penzion „Čertův kámen“. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Tlustoš Dušan z mužstva AC Světnov, cenu věnoval  Penzion „Venkov“. Cenu Fair-play, kterou věnovalo SDH Světnov a o které rozhodli rozhodčí, dostal Litochleb Miroslav z mužstva Myslivci.  

Celý turnaj odpískali, a tímto bych jím chtěl poděkovat, dva rozhodčí : Cvak Jaroslav a Zlesák Zbyněk.

Chtěl bych také poděkovat i sponzorům turnaje, kteří se svou podporou postarali o to, že si všechna mužstva mohla odnést hodnotné ceny. Jsou to: KLEMPO Blažíček, Truhlářství DVOŘÁK, Kameník HUGO, VODNÍK – Zdeněk Zlesák, NOVÝ BYT – Zbyněk Zlesák, BEFIMIX s.r.o., Autodoprava Josef TLUSTOŠ, fi SMEJKAL a synové, Soukromý zemědělec BERAN, INSBERG – Šmída Martin, Truhlářství FREY, Penzion Devítka, Výčep „PEKLO“, Autodoprava Ptáček

Takže je vše při starém, turnaj vyhrál AC Světnov a už se můžeme těšit na příští ročník, zda se jim podaří obhájit vítězství a tím se přiblížit k zisku poháru do svého vlastnictví.

Fotografie z turnaje

Vítězný tým - AC Světnov

Sestava: Stejsky, Já, Herťa, Kléma ml., Milda, Čenda