Chybělo málo“

Dne 25.9.2016 pořádal AC Světnov na hřišti ve Světnově již XIX.ročník tradičního „Pouťového turnaje v malé kopané“ o putovní pohár AC Světnov.

Za opravdu krásného, spíše letního počasí proběhl další ročník pouťového turnaje. Do turnaje nastoupily čtyři týmy AC Světnov, Chyba tým, TAZZ Světnov a Směs Žďár. Hrálo se systémem každý s každým. Minulý ročník vyhrálo mužstvo Chyba tým po páté za sebou a tak se čekalo, zda vyhraje i letos. Bylo by to šesté vítězství v řadě a tím by podruhé za sebou získal putovní pohár do svého vlastnictví. To se v historii turnaje nikomu ještě nepodařilo. A chybělo opravdu málo, aby se historie přepisovala. Týmy Chyba tým a Směs Žďár vyhrály oba svoje zápasy a tak se o vítězi mělo rozhodnou ve vzájemném zápase. Rozhodnutí nepadlo, protože zápas skončil remízou 2:2. O vítězi tak rozhodl větší počet vstřelených gólů. Směs Žďár vstřelil 12 a Chyba tým „pouze“ 9 gólů. Tři góly, které měl navíc tým Směs Žďár tak rozhodly o vítězi. Hráči týmu Směs Žďár se tak se mohli radovat ze zisku poháru. Na třetím místě skončil nový mladý tým TAZZ Světnov a těsně pod bednou skončil pořádající AC Světnov a to i přes brněnskou posilu v brance.

Konečná tabulka:

    1.místo Směs Žďár       7 bodů

    2.místo CHYBA tým      7

    3.místo TAZZ Světnov   3

    4.místo AC Světnov      0        

Součástí turnaje byla již tradiční soutěž o nejlepšího střelce a brankáře. Nejlepším střelcem se stal CHYBA Jiří z mužstva Chyba tým  s 4 brankami, cenu věnoval Penzion "Čertův kámen". Nejlepším brankářem byl vyhlášen CHYBA Jan z mužstva Chyba tým, cenu věnoval D&D plyn - Dvořák František a cena fair-play, kterou věnoval SDH Světnov, získal za statečnost brankář KRISTEK Roman -  AC Světnov

Chtěl bych také poděkovat i sponzorům turnaje, kteří se svou podporou postarali o to, že si všechna mužstva mohla odnést hodnotné ceny. Jsou to: v Elektromontáže HRNČÍŘ, NOVÝ BYT – Zbyněk Zlesák, Soukromý zemědělec SKRYJA, Penzion Devítka, KLEMPO Blažíček, Truhlářství FREY, fi SMEJKAL a synové, Soukromý zemědělec BERAN, Elektromontáže JELÍNEK, Truhlářství PETŘÍČEK a FIKSA - tetovani.eu

Historie se tedy nepřepisovala, i když 5 titulů Chyba týmu v řadě bude asi těžko někdo překonávat. Jejich vítěznou šnůru tedy ukončil tým Směs Žďár, který se z vítězství raduje po sedmi letech a uvidíme zda se mu v příštím ročníku podaří putovní pohár obhájit a přiblížit se jeho zisku. Připomínám jen, že putovní pohár do svého vlastnictví získá ten, komu se podaří vyhrát třikrát za sebou.

Fotografie z turnaje

 

Vítězný tým - Směs Žďár

Sestava: Tlustoš Petr, Takacs Pavel, Toman Radek,
              Sláma Bob,Sáblík Jaroslav a fanynky Anetka a Nelinka